Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka wychowującego się w katolickiej rodzinie. Do tego wyjątkowego dnia dziecko po przez doby przykład życia chrześcijańskiego rodziców przygotowuje się wzrasta w wirze od momentu chrztu świętego. Na początku roku szkolnego klasy III szkoły podstawowej we wrześniu rodzice zgłaszają chęć, aby ich dziecko przystąpiło do pierwszej komunii w bieżącym roku szkolno- katechetycznym. Rodzice zgłaszając dziecko do komunii czując się odpowiedzialni za wychowanie religijne swojego dziecka i pragną, aby zostało dobrze przygotowane do spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

Dlatego zobowiązują się do wypełnienia następujących warunków:

- w każdą niedzielę i święto nakazane uczestniczyć razem z dzieckiem we Mszy Świętej,

- pomagać dziecku w przyswojeniu obowiązującego materiału z Katechizmu,

- systematycznie brać udział w spotkaniach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Pierwszej Komunii,

- w miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj),

- wspierać nasze dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia,

- współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

KOMUNIA