24 marca 2024

Niedziela Palmowa 24 marca  2024

Narodowy  Dzień  Pamięci Polaków ratujących  Żydów  po okupacją  niemiecką

Liturgia Niedzieli Palmowej przypomina nam triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.  Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna  Wielki Tydzień. Charakteryzuje  się on  bogatą liturgią.   Wprowadza nas  w przeżywanie tajemnicy zmartwychwstania Pańskiego. Zwłaszcza te trzy święte dni Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota - szczyt roku liturgicznego -  niech będą dla nas czasem  zagłębienia się w paschalne misterium. W Wielki Czwartek,  Wielki Piątek i Wielką Sobotę przybądźmy licznie do Kościoła, aby nawiedzić Chrystusa przy Ołtarzu Adoracji - Ciemnicy i przy Bożym Grobie.  Wykorzystajmy   te  trzy święte  dni - Dni  Wielkiej Łaski  na modlitwę   i zastanowienie się nad tajemnicą Męki,  Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W  czasie  Triduum  powstrzymajmy  się od  wykonywania prac  niekoniecznych.
Gorzkie Żale  dzisiaj  o godz. 1730.  Zapraszamy.

We  wtorek   sprzątanie kościołów  i  dekorowanie  na święta. Prosimy  parafian  o pomoc  w  pracach  w kościele i  wokół  kościoła.

Wielka Środa – zakończenie   Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 17.00   Miejska Droga  Krzyżowa  ulicami Bolkowa: Kraszewskiego, Farbiarską,  Reymonta,  Niepodległości, do Parku Miejskiego, do ulicy Rycerskiej, koło  bramy  cmentarza i powrót ul.  Szpitalną   do krzyża  misyjnego przy  kościele.   W drodze  krzyżowej będzie  uczestniczyła  Grupa  Rekonstrukcyjna  licząca  30 osób.  Parafia  zapewnia  zwrot kosztów   transportu i poczęstunek. Zapraszamy  serdecznie  wszystkie  stany parafii:  dzieci, młodzież, dorosłych do licznego udziału  w nabożeństwie  wynagradzającym  Panu Jezusowi za  grzechy  popełnione przez każdego z nas, przez nasze  rodziny i w naszej  parafii bolkowskiej .

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

Tego dnia Msza św. sprawowana jest na pamiątkę Wieczerzy Paschalnej. Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.  Tego dnia w Katedrze Świdnickiej o godz. 10:00 ks. Biskup Marek  MENDYK, Biskup Świdnicki dokona poświęcenia olejów Krzyżma i Chorych
Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Bolkowie   o godz. 18.30
 Świny godz. 16.00, Wolbromek godz. 17.00, St. Rochowice godz. 16.00
Adoracja Pana Jezusa  w  Ołtarzu Wystawienia do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK

Od godz. 8.30 do godz. 18.15 wystawienie Pana Jezusa w Ołtarzu Adoracji. Rano o godz. 8.30  uroczysta jutrznia. Serdecznie zapraszamy na adorację.
Tego dnia Kościół nie sprawuje  Mszy św.
Liturgia Męki Pańskiej: Bolków - godz. 18.30
Świny godz. 16.00, Wolbromek godz. 17.00, St.  Rochowice godz. 16.00
Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie do godz. 2200 .
Na Liturgię Wielkiego Piątku i adorację Pana Jezusa przy Bożym Grobie  zapraszamy wszystkich  parafian. Serdecznie prosimy   członków  miejscowej  Straży Pożarnej o pełnienie  warty przy  Bożym  Grobie. Może  się   uda  zorganizować  chętnych?
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły-wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Bez prawa do dyspensy.
  Uprzejmie  prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odwiedziny   w  Wielki Piątek  w   domach   u  chorych  od godz. 9.00.

WIELKA SOBOTA

Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.30 do godz. 20.00.
W Wielką Sobotę jak nakazuje tradycja poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W tym  dniu  obowiązuje  post  zwyczajowy.
Plan poświęcenia pokarmów  wielkanocnych :
    Bolków: godz. 10.00 , 11.00 , 12.00 .
    Wolbromek godz. 10.00 , Świny godz. 10.30, Gorzanowice godz. 11.00 Gorzanowice 6 domków godz. 11.30, Nowe Rochowice godz. 11.45, Stare Rochowice godz. 12.20.
Liturgia  Wielkiej Soboty w kościołach  filialnych: Świny godz. 17.00, Wolbromek godz. 18.00,  Stare  Rochowice o godz. 18.00.
Uroczysta Wigilia Paschalna w  kościele parafialnym o godz. 20.00.

Po  I Mszy  Zmartwychwstania Pańskiego  procesja  rezurekcyjna  wokół Rynku, tak jak  w ubiegłych  latach. W czasie liturgii   poświecenie ognia, paschału i wody. Prosimy  zabrać  świece i naczynie  na wodę święconą.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W kościele parafialnym  Msze święte:  8.00, 10.00, 12.00, 18.00.  Wolbromek godz. 9.00, Stare Rochowice godz.11.15 , Świny godz. 10:30. Msze święte z procesją  rezurekcyjną w kościołach  filialnych.

Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę i święta. Taca przeznaczona tego dnia na  Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.

Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek  od  16.00 do 17.00
     Czas Wielkiego Postu  jest okazja do zadumy nad losem  tych, którym brakuje  chleba.  Pomyślmy o  bezdomnych.
Do nabycia prasa   katolicka: Gość Niedzielny  i  Mały  Gość Niedzielny, Niedziela.    Paschaliki po  10zł.
Ministranci  rozprowadzają  palmy wielkanocne. Sami je  wykonali. Będą  też  babki  wielkanocne.
Parafia  dziękuje  za  ofiary  na    kwiaty  do Bożego Grobu i za  ofiary  na   potrzeby parafii.
Pożegnaliśmy śp. Waldemara Wolickiego, ur. 1956 r. i śp. Krystynę  Kibler, ur. 1936 r. Wieczne odpoczywanie…..

Mieszkańcom naszej parafii i Gościom  życzymy  spokojnych i radosnych  Świąt
Zmartwychwstania Pańskiego 2024 roku