07 lipca 2024

7 lipca 2024 r. XIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca lipca. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Intencja papieska na lipiec: Za duszpasterzy chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawali się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

2. W tym miesiącu wakacyjnym odmawiamy codziennie litanię do Krwi Najświętszej Pana Jezusa.

3. Trwają wakacje . Należy je przeżywać w przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem, w zauroczeniu otaczającą nas przyrodą. Czas wakacyjny jest dla nas darem Bożym.

4. W poniedziałek św. Jan z Dukli, prezbitera, syna ziemi podkarpackiej.

5. W czwartek, św. Benedykta, opata, patrona Europy.

6. W sobotę , św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

7. 13 lipca, w sobotę nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 różaniec, Msza św. i procesja maryjna.

8. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do liczniejszego uczestnictwa.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 - 17.00.

1. W sobotę 13 lipca rodzina Radia Maryja spotyka się na dorocznej pielgrzymce na Jasnej Górze. Do puszek będą zbierane ofiary na utrzymanie katolickich mediów. Od 33 lat służą one Kościołowi w Polsce, Polakom kochającym Pana Boga i swoją Ojczyznę. Nieustannie są ośmieszane i atakowane.
  2. Zachęcamy parafian do udziału w Świdnickiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Pielgrzymi z naszego dekanatu przypisani są do grupy 5 świętego Ojca Pio. Zapisy w parafii dla pielgrzymów pieszych i duchowych.

12. W Bolkowie, od czwartku Festiwal CASTLE PARTY 2024. Przed nami głośne wydarzenie, słynące z niezwykłej atmosfery i malowniczej lokalizacji. Oddajemy Bolków i jego mieszkańców pod opiekę św. Michała Archanioła. Powitamy kilka tysięcy gości z różnych krajów.

1. Bóg zapłać Bogu znanym Darczyńcom. Róża p. Elżbiety Ostrowskiej - 100 zł. na potrzeby parafii. Róża p. Teresy Fiedziuk - 100 zł. na seminarium świdnickie.

14. Do nabycia prasa katolicka: Goś Niedzielny i Niedziela. Na tak ciekawą i kształcąca prasę nie szkoda wydać parę złotych.

II Krucjata Modlitwy w intencji Ojczyzny: aby okres wakacji był czasem odpoczynku, nabierania sił duchowych ze spotkania ze Stwórcą.

Rada od św. Ojca Pio: Nie wydawaj energii na rzeczy, które wywołują zmartwienie, niepokój i udrękę.

Parafialna strona internetowa: www.parafiabolkow.pl