30 maja 2022

1. Dzisiaj   ostatnia niedziela  miesiąca  maja. Rocznica  I Komunii świętej. Dla  dzieci  rozpoczyna  się  Biały  Tydzień

2.  We  wtorek,  święto  nawiedzenia NMP. Spotkanie Kręgu  Biblijnego  po  wieczornej Mszy św.

3. W  środę   rozpoczyna  się miesiąc czerwiec, w   tradycji Kościoła   związany  z nabożeństwem  ku czci  Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa  czerwcowe w  dni powszednie po  wieczornej Mszy świętej. W niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy.

3. 1  czerwca  wspomnienie św. Justyna , męczennika. Po  wieczornej Mszy św.   w środę   spotkanie osób  wyjeżdżających   do  Włoch. Obecność  obowiązkowa.

4. Również w  środę obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o dzieciach, kochajmy dzieci  i pomagajmy.  11 czerwca    w  sanktuarium  maryjnym  w Polanicy  diecezjalny  dzień  dziecka i  pielgrzymka   dziękczynna  dla  dzieci komunijnych i rodziców.

5. W piątek  św. męczenników Karola  Lwangi  i Towarzyszy.

6. W  tym tygodniu I czwartek, I piątek     i  I  sobota miesiąca. Okazja  do spowiedzi świętej  wynagradzającej.

7.  W  tym  tygodniu  stawiamy  nowy krzyż  na  cmentarzu parafialnym w Starych Rochowicach.  W  czwartek od  godz.  9.00  ostatnie prace  porządkowe.   Prosimy parafian o pomoc.

8. Odwiedziny  chorych w   piątek DPS i ZOL  od  godz. 10.00.

9. W  sobotę odwiedziny   w domach u chorych

10. W  sobotę  o godz. 17.30  nabożeństwo  wynagradzające  Niepokalanemu  Sercu  NMP.

10. Za  tydzień  uroczystość   Zesłanie  Ducha Świętego.  Przez  nowennę  do Ducha  św. przygotowujemy  się na  Pięćdziesiątnicę. Prosimy o  przywiezienie  brzóz  do  dekoracji

11. Tradycyjnie  w  I  niedzielę  czerwca     ogólnopolskie Święto  Dziękczynienia. Zbieramy ofiary  do puszek   na  budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

12. Bóg zapłać  Bogu  znanym Darczyńcom za wpłaty  na  kościół. Dziękujemy  rodzicom  dzieci  rocznicowych za   złożone ofiary   na   zakup  nowych  szat  liturgicznych.

13.  Do nabycia prasa  katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.

14. Pożegnaliśmy śp.   Romana  Migodę, ur. 1945 r., śp. Andrzeja  Proroka, ur. 1958 r.   Wieczne odpoczywanie…