18 października 2021

XXIX Niedziela Zwykła

1. W Kościele  obchodzony jest  dzisiaj  Światowy Dzień Misyjny . W Polsce    rozpoczyna  on   Tydzień  Misyjny pod  hasłem:  "Nie możemy  nie mówić  tego, cośmy  widzieli i słyszeli  (Dz 4,20).    Taca    za  tydzień na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W  Rzymie  nasi  biskupi  zakończyli  wizytę  Ad Limina  Apostolorum.

3. W  parafii naszej  doroczna  uroczystość  odpustowa ku  czci św. Jadwigi Śląskiej. Niebieskiej Opiekunce  naszej parafii, św. Jadwidze   składamy uwielbienie i dziękczynienie   za  nieustanną  opiekę, którą  obejmuje  całą  rodzinę parafialną .

4. We  wtorek  wspominamy  37. rocznicę  męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

5. W środe , św. Jana Kantego, kapłana

6. W   czwartek , wspomnienie błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.  Po  Mszy św.   spotkan z rodzicami  dzieci komunijnych.

7. W  piatek ,   wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

8. W  sobotę   o godz 12.00 Msza św.  dziękczynna  w XV rocznicę  założenia  zespołu    ECHO.

9. Nabożeństwo różańcowe  codziennie    dla  dzieci i dla  dorosłych o godz. 17.15.   Zapraszamy.....

10. Przygotowujemy się do Uroczystości  Wszystkich Świętych. W  tygodniu przy  wejściu  do kościoła , na  stolikach i ławkach będą  kartki   wypominkowe.

Prosimy  o  czytelne  wpisywanie  imion i nazwisk  zmarłych. Podać  należy ulicę i gdzie mają  być  czytane kartki.  Prosimy o uporządkowanie grobów   na  cmentarzu  w Bolkowie  i w  St.  Rochowicach.

11.  Dzisiaj   w  Wolbromku na  Mszy św.   godz. 9.00 poświęcenie    terenu  zabytkowego  cmentarza  przykościelnego  po   przeprowadzeniu prac  remontowych. Bardzo  trudna inwestycja.   Bóg  zapłać  parafianom, którzy pomogli   duchowo i materialnie. Bóg ich posłał  do pomocy.

12. Polecamy   do  czytania  prasę katolicką : Gość  Niedzielny i  Niedziela.

13. Kończą  się    tygodniowe  Misje Parafialne ze  św. Michałem Archaniołem i z  duchowymi przewodnikami , Michalitami: ks. Stanisławem i ks. Krzysztofem.  Otrzymaliśmy je  w darze od  Boga. Ne  wiem  czym na nie  zasłużyliśmy? Dzięki,  dzięki....  Podziękowaniem  dla ks. Misjonarzy jest  zaproszenie ich  na rewacje misji w  przyszłym roku. Dziękujemy   parafianom    za obecność, za   dary    na  stół parafialny.  Bolejemy nad tym, że  tak  wielu  prafian  wzgardziło misjami.  Nie  mieli czasu  dla Pana!!!  Ślemy im końcowe,  misyjne  pozdrowienie "Któż  jak  Bóg!"