28 listopada 2021

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy  nowy rok kościelny pod  hasłem  "Posłani w pokoju  Chrystusa". Od pierwszego  dnia  nowego czasu trwamy  w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana. Przed  nami adwent. Jako chrześcijanie oczekujemy  świąt Bożego  Narodzenia, ale  również ponownego przyjścia  Chrystusa. Liturgia  adwentowa  wzywa nas  do czuwania i  modlitwy  w każfym  cxasie,  do  przyjmowania  z  wiarą  wydarzeń  bieżących.

2.  Od jutra  Msze święte  roratnie ku czci NMP w  kościele parafialnym o godz. 17.00. Zapraszamy  na  tę   godzinę  dzieci,  młodzież  i dorosłych.  Przygotujmy   lampiony .  Można  je   nabyć.  W poniedziałek  dzieci  otrzymają  pierwszy obrazek  do wklejenia na  planszę adwentową.    Pomyślmy o   postanowieniach adwentowych, o  uczynkach pokutnych. Hasło roratnie: W  drodze  do Betlejem.

3.We  wtorek   w liturgii  wspominamy św. Andrzeja, Apostoła. Po Mszy św.  spotkanie Kręgu  biblijnego.

4. W piatek , wspomnienie św. Franciszka  Ksawerego, prezbitera. Był   niezłomnym misjonarzem  i  apostołem Dalekiego Wshcodu. Jego pragnieniem  było   dotarcie  z  Ewangelią  do Chin,  jednak  nie  otrzymał  zgody na  przekroczenie  granicy.

5. W  sobotę,  4 grudnia  wspomnienie św. Barbary,  patronki  górników,   a  także  skalników.

6.Od  tego tygodnia  Msze św.  wieczorne o  godz. 17.00.

7. W niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 18.00

8. W tym tygodniu I  czwartek miesiąca, I piątek i   I sobota. Okazja  do spowiedzi św.  comiesięcznej. Odwiedziny  chorych   w piątek i sobotę.

9. Za tydzień 5 grudnia   odpust  w kościele  filialnym  w  Wolbromku   ku  czci św. Barbary o godz. 9.00.    W   Świnach odpust   ku  czci św. Mikołaja o godz. 11.00   Serdecznie zapraszamy mieszkańców w  tych miejscowości  na  święto patronalne.  Do Wolbromka  zapraszamy  szczególnie  skalników i pracowników  przerobu kamienia.

10.  W    II niedzielę  Adwentu zbiórka ofiar na pomoc  dla  katolików  na Wschodzie.

11. Parafia  dziękuje  Bogu znanym  Darczyńcom: 400 zl. i  100 zł.

12. Za  tydzień  po  sumiie  spotkanie    organziacyjne  grupy  synodalnej  w Bolkwie.

13. Poświęcone   w  dniu  dzisiejszym opłatki zostaną  rozniesione po domach.  Darczyńcy  będą  wpisywani  na listę. Ofiary przeznaczone są  na ubezpieczenie obiektów  kościelnych.

14.  Pielgrzymka  do Matki Bożej  z Guadalupe: 4-16  lutego 2022 r. Więcej informacji  na plakacie.

15. Do  nabycia czasopisma katolickie Gość Niedzielny i Niedziela. Od przyszłego tygodnia  Niedziela w  cenie  8  zł.

16. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Eugenię  Staniszek, ur 1936 r. , śp. Andrzeja  Psonaka, ur. 1965 r., śp. Radosława Fijołka  z  Mysłowa  i śp.  Bielesława  Szopierę, ur. 1927 r., dziadka ks. Grzegrza.   Wieczne  odpoczywanie …