04 stycznia 2022

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. I  niedziela   Nowego Roku i   I  niedziela  miesiąca  stycznia. Niedziela  adoracyjna. Zmiana  tajemnic  różańca  świętego.

2. Na progu nowego  roku 2022   uczyńmy  postanowienie   pobożnego  uczestniczenia  w  każdej  Mszy  świętej  niedzielnej,   czy  to bedąc  w kościele,  czy ogladając  na żywo  transmisję Mszy świętej. Wielu parafian  lekceważy III przykazanie Boskie: Pamiętaj, abyś  dzień  święty święcił.

3. W czwartek, 6  stycznia     UROCZYSTOŚĆ  OBJAWIENIA  PAŃSKIEGO, Trzech Króli. Święto  nakazane. Mamy obowiązek  uczestniczenia  we Mszy św.  Misyjny  Dzień Dziecka. Taca przeznaczona  dla polskich  misjonarzy. 1883  polskich  misjonarzy i  misjonarek  posługuje   w  99 krajach misyjnych. Wśrod  nich  nasza parafianka  siostra Anna, salezjanka, ambasador   Polski i Bolkowa.

POŚWIĘCENIE  KADZIDŁA, KREDY  I  WODY. Prosimy o przyniesienie  wody we własnych pojemnikach.

Msze św.  według  niedzielnego porządku.

Po  sumie wokół Rynku przejdzie  orszak  kolędowy  z  Dzieciątkiem Jezus.   Spiew  kolęd  bedzie  się  rozchodził po  całym mieście.

4. W  I  piątek  miesiąca,  7  stycznia   będziemy   wynagradzali  NSPJ za grzechy nasze. Okazja  do spowiedzi św. comiesięcznej. W  sobotę   odwiedziny  chorych w  domach

5. Rozpoczynamy  odwiedziny  duszpasterskie   parafii z  zachowaniem przepisów obowiązujących w czasie  epidemii. Odwiedziny   duszpasterskie należą  do   kapłańskich obowiązków    zapisanych w Prawie Kanonicznym.

6.  W  tygodniu  Msze świete o godz. 16.00 dla  rodzin, które przyjmuja  kapłana  w  domach ( ponad 200 zaproszeń)  i  dla  tych, którzy  pragną  uczestniczyć w obrzędzie  kolędy w  kościele.  Po  Mszy  św.   modlitwa według   specjalnego   rytuału   kolędowego. Serdecznie  zaparaszamy  całe  rodziny.

Plan kolędy  na  bieżacy  tydzień:

7. Parafia  dziękuje  wszystkim  za  życzenia  na święta  Bożego  Narodzenia i na  Nowy  Rok Pański  2022   w  szczegołnoci P. Marszałek  Sejmu RP Elżbiecie  WITEK i P. Senatorowi Krzysztofowi  MROZOWI.  Raduje  nas  duchowa  wieź   wyrażana w  modlitwie i  serdecznych  słowach.

8. Za  tydzień  niedziela  Chrztu Pańskiego i  zakończenie  okresu Bożego Narodzenia

9. Bóg zapłać  Bogu   znanym  Darczyńcom za ofiary pieniężne:     200 zł., 100 zł.,

10. Do  nabycia   Gość  Niedzielny  z  Pismem  Świętym  na płycie. Pierwsza  płyta  do kolekcji  . Polecamy  też   najnowsze  wydanie    czasopisma Niedziela.

11.  Odeszła  do Pana: śp.    Janina  Szczotka. Pogrzeb w  piątek o godz. 12.30.  W  roku  2021  w  parafii  pochowaliśmy  112 zmarłych. Rekordowo  dużo pogrzebów. Wieczne odpoczywanie...