18 stycznia 2022

II Niedziela Zwykła

1. W Kościele  od 18 do  25  stycznia       Tydzień Powszechnej  Modlitwy o Jedność Chrześcijan czyli  Tydzień  Ekumeniczny .  Hasło   Tygodnia:  "Zobaczyliśmy Jego  gwiazdę   na Wschodzie  i przyszliśmy oddać  Mu pokłon". Kościół  Katolicki  zachowuje mocno w  swoim  sercu  modlitwę  swego  Założyciela  zanoszoną     do Ojca  w przeddzień  męki:  " Aby  wszyscy  stanowili jedno"  i  dlatego  gorliwie  wzywa    wiernych , aby  wytrwale modlili  się o jedność   chrześcijan. Badania    wskazują, że  3/4 Polaków nie  wie, czym jest  ekumenizm. Do jedności  chrześcijan  jeszcze długa  droga.

2. We  wtorek po Mszy św.  spotkanie Kręgu  Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

3. Wspomnienia liturgiczne:

Poniedziałek -    św. Antoniego, opata.

Środa   -    św. Józefa  Sebastiana  Pelczara, bpa

Piątek  – Św.  Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy

4.  21  stycznia, w  piątek,   w     Dniu Babci   modlimy się za   nasze     ukochane   babcie.

5.  W  sobotę   -  Dzień Dziadka. Wspomnijmy ich przed  Bogiem.

6. Szczęśliwe  zakończyliśmy  tegoroczną kolędę. Zaproszeń  mieliśmy ponad  300. Kolęda w  czasie  epidemii jest trudnym  wyzwaniem  duszpasterskim. Mimo pewnych ograniczeń  mogliśmy  się  spotkać  z parafianami,  wspólnie pomodlić  się i  chociaż  chwilę porozmawiać. To  wszystko  jest niewątpliwie łaską od  Boga.  Dziękujemy parafianom  za   zaproszenie, za  religijną  atmosferę    w czasie  spotkań kolędowych i  za    dary  serca  na  parafię, kurię i seminarium świdnickie.  od  rodziny   p. M. otrzymaliśmy laurkę: "Dziękujemy  za  wizytę duszpasterską, błogosławieństwo  dla  nas, naszej  rodziny i  domu. Ze  swej  strony   życzymy naszym Duszpasterzom  wielu  życzliwych  i mądrych ludzi, zdrowia i siły  w codziennej posłudze   kapłańskiej. Dziękujemy za to, że jesteście".

7.  Pielgrzymka  do Włoch w terminie 3-9 lipca  2022. Koszt  wyjazdu  1800 zł. i  40  Euro. Do końca lutego  należy  wpłacić  zaliczkę w  wysokości  300 zł. Szczegółowe  informacje u ks. Grzegorza.

8. Bóg zapłać  Bogu  znanym  Ofiarodawcom na  potrzeby parafii-   2x100  zł.

9. Do nabycia  prasa  katolicka: Niedziela  i Gość Niedzielny. W  Gościu  Biblia  Audio

10.  Pożegnaliśmy śp. Ryszarda  Wąsika, ur.  1956 r. Pogrzeb śp. Kaimerza Skalskiego       odbędzie  się  w poniedziałek o godz. 13.30 . A w środę  pogrzeb śp.  ks. Prałata Antoniego Kopacza w  Polanicy.  Wieczne odpoczywanie…