23 września 2022

XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele Powszechnym   dzień modlitw w intencji środków społecznego przekazu. Modlimy się o poszanowanie prawdy w prasie, radiu telewizji, Internecie i w innych komunikatorach. Media polskojęzyczne są w większości w rękach obcego kapitału. Te media chorują na brak obiektywności. "Kłamstwa są z natury swej tak płodne, że jedno   zwykle   rodzi    sto następnych" - Carlo Goldoni.  Najbliższe są nam Radio Maryja, Telewizja TRWAM, Nasz Dziennik i tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny.

2.  Dzisiaj Doroczna zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Jeżeli słuchasz i oglądasz, to złóż dar serca.

3. Rozpoczyna   się kalendarzowa jesień. We wrześniu    rozważamy tajemnice krzyża. W trzecim tygodniu września Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. Wspomnienia liturgiczne

- poniedziałek, bł. Geharda   Hirschfeldera, kapłana, męczennika związanego z Kłodzkiem i Kudową.

- wtorek – św. męczenników, Andrzeja Kim Teagon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

- w środę, św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

-  w  piątek  św. Pio z Pietrelciny, kapłana.  W swoim życiu wyspowiadał miliony ludzi. Czytał w sumieniach jak z otwartej księgi.

6.  Prosimy wpłacać na pielgrzymkę do Częstochowy.  Zamykana jest lista uczestników.

7.  Zapisy na diecezjalną pielgrzymkę Rodzin Różańcowych do Barda Śląskiego dnia 1 października. Zapisy u ks. Proboszcza.

8.  Bóg zapłać Bogu znanym parafianom za ofiary na potrzeby parafii: 200 zł. i 100 zł.  Dziękujemy parafianom z   Nowych Rochowic za przygotowanie   pierwszej w historii miejscowości Mszy św. i za    gościnność niezwykłą.

9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela z bardzo ciekawym dodatkiem Bliżej Życia z wiarą.

NIE MOŻECIE SŁUŻYĆ BOGU I MAMONIE