04 października 2022

XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziś I niedziela miesiąca października. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego.   O godz. 17.30   nabożeństwo różańcowe.

2. We wtorek, 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona przyrody. Błogosławieństwo zwierząt domowych przed nabożeństwem różańcowych o godz.17:15.

3. W środę św. Faustyny Kowalskiej, dz., Apostołki Bożego Miłosierdzia.

4. Po wieczornej Mszy św., w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5.  7   października Matki Boskiej Różańcowej. Patronalne święto pań należących do Żywego Różańca.  Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla członków Żywego Różańca

6. Poświęcenie różańców   dla dzieci klas III.

7.  XII Ogólnopolski   Kongres Rodzin 7 -9 października w Świdnicy.

8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, I piątek - okazja do spowiedzi comiesięcznej   i z racji odpustu   przed nabożeństwem różańcowym.

8. Odwiedziny chorych w piątek DPS i ZOL od godz.  10.00.

9. W sobotę spotkanie ministrantów o godz. 12.00

10.  Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.  W kościołach filialnych nabożeństwo codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ojciec Pio na rękach miał odciski od różańca.  Prosimy dzieci o wykonanie różańców, także dla   św. Jana Pawła II.

11.  Uroczystość odpustowa   za tydzień, w niedzielę 9 października. Uroczysta suma parafialna odpustowa o godz. 12.00   pod przewodnictwem Ks. biskupa Ordynariusza MARKA MENDYKA. Po Mszy św.  procesja odpustowa wokół kościoła. Dzieci rocznicowe obowiązkowo   w strojach komunijnych. Dziewczynki przygotują kwiaty do sypania. Odpust uświetnią: Echo i   scholar parafialna.    Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości do licznego udziału w liturgii odpustowej ku czci naszej wielkiej Patronki. Imieniny parafii. Nie może Cię zabraknąć przy św.  Jadwidze - niebieskiej matce naszej parafii!

13.  Bóg zapłać Bogu wiadomym ofiarodawcom.  Bóg zapłać za   wszelką pomoc. Od czwartku dekorowanie kościoła na odpust.

14. Jesienna zbiórka ofiar na Seminarium Świdnickie. Ofiary pieniężne prosimy składać w kopertach.

15. Do nabycia prasa katolicka.

16. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Beatę Palczak, ur. 1972 r. Jutro pogrzeb śp.   Michała Bałabucha, ojca bpa Adama.  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie...